Érettségire épülő szakmakínálatunk

Érettségi bizonyítvánnyal rendelkezőknek ajánljuk középfokú szakmáinkat
Informatika és Közgazdaság szakágazatban.

INFORMATIKA SZAKÁGAZAT
Iskolánk szakmai kínálata :
– gimnáziumi érettségi után 2 év
– szakágazati érettségi után 1 év

Informatikai rendszergazda

A szakma jellemzői: Az informatikai rendszergazda informatikai eszközöket, számítógépeket szerel, karbantart. Hardveres feladatokat lát el, CD/DVD eszközöket javít. Számítógépet kezel, számítógépes rendszerek szoftveres telepítését végzi. Rendszer konfigurálást végez és ellenőriz. Címtárat telepít, konfigurál, üzemeltet. Munkaszervezéssel kapcsolatos tevékenységet végez. Közreműködik tervezési, fejlesztési feladatokban. Információt gyűjt és dokumentál munkájával kapcsolatban. Állandó kapcsolatot tart, támogatást nyújt partnereinek/munkatársainak.

KÖZGAZDASÁG SZAKÁGAZAT
Iskolánk szakmai kínálata :
– gimnáziumi érettségi után 2 év
– szakágazati érettségi után 1 év

Vállalkozási és bérügyintéző

A szakma jellemzői: A vállalkozási ügyintéző közreműködik a vállalkozások alapításával, működtetésével kapcsolatos adminisztratív feladatok ellátásában. Elvégzi a bankszámlákkal teendőket, ellátja a házipénztárral kapcsolatos, valamint az adókötelezettséghez kapcsolódó feladatokat. Pénz- és hitelműveletekkel kapcsolatos ügyintézést végez. Könyvelési feladatokat lát el. Vezeti az analitikus nyilvántartásokat. Ellátja a munkaügyi nyilvántartások alapján a bérekkel kapcsolatos adminisztrációt.