Sikerek a kunszövetség pályázatán

Az 1279-ben kiadott kun törvények 740. évfordulóján, a Kunszövetség elnöksége pályázatot hirdetett a kis- és nagykun települések diákjai számára. A meghirdetett rajz- és esszépályázatra iskolánk két tanulója készített esszét, melyek témája „A kunok beilleszkedése a Magyar Királyság társadalmába, az 1279. évi törvények alapján.”

Mile Diána 10. A osztályos tanuló különdíjban részesült. Felkészítő tanára Baloghné Horváth Judit tanárnő.

Faragó Máté 11. A osztályos tanuló 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára Molnár Dávid tanár úr.

Diákjaink jutalma többek között, hogy a Kunszövetség elnöke, F. Kovács Sándor országgyűlési képviselő úr meginvitálta Diát és Mátét egy-egy parlamenti látogatásra és tárlatvezetésre. A látogatásra elkísérhetik őket osztálytársaik, osztályfőnökük és felkészítő tanáruk. Mind a két osztály kitörő lelkesedéssel várja a Parlamenti kirándulást, melynek keretében lehetőségük lesz megtekinteni a Magyar Szent Koronát és az országgyűlési termet is.

Mindkét diákunknak szívből gratulálunk és további sok sikert kívánunk!