Savaria Országos Történelemverseny

2019. januárjában az iskolánkba járó valamennyi 9-10. évfolyamos gimnazista diák részt vett az Eötvös Lóránd Tudományegyetem által meghirdetett Savaria Országos Történelemverseny iskolai fordulójában. A megmérettetés első fordulójában a 9. évfolyamnak az őskortól a Kr.u. 14-ig tartó történelmi korszakból kellett a tankönyv segítségével készülni. A 10. évfolyamos tanulók már a Kr.e. VI. századtól egészen 1490-ig húzódó témakörökből készültek.

Az iskolai eredmények alapján kiemelkedő teljesítményt ért el Faragó Máté 10. A osztályos gimnazista tanuló, aki a megszerezhető 100 pontból 82,5 pontot ért el. Eredményével továbbjutott a verseny 2. fordulójába.

A történelmi verseny megyei fordulójára 2019. február 7-én került sor Szolnokon. Faragó Máté iskolánkat képviselve 72 pontot elérve Jász-Nagykun Szolnok megyében a kiváló 3 helyezést érte el.

Felkészítő tanár: Molnár Dávid

A megyei 3. helyezéshez gratulálunk és a további versenyeken eredményes szereplést kívánunk.